Onko kokemusta mikä olisi halvin matkatoimisto joka viisumeita järkkää? Keskisestä suomesta olen kysellyt oikeastaan kaikki matkatoimistot läpi ja hinnat huimaa päätä, sikäli edes onnistuu. Pahin "tarjous" taisi olla 185e/passi

Ja muut taas järkkää viisumit ainoastaan jos lennot ja majoitus on heidän kauttaan. On parissa vuodessa muuttunut tuo systeemi, eli siitä kun viimeksi viisumeita hankittiin.
Eli nyt vaihtoehto olisi sitten lähettää johonkin matkatoimistoon kirjattuna kirjeenä passit ja hakemukset, mut mikä olisi halvin, ja mitkä matkatoimistot edes tekee tuollaista. Jonkinlaista suuntaa on, traveller.fi ja kiinanviisumi.com, mutta noissakin hinnat on sen 90-95e/passi, joka toki maksetaan, jos ei halvempaa löydy.
Mahdollisuutta ei ennen matkaa ole viedä hakemuksia itse suurlähetystöön, eikä oikein juurikaan kaveria jota vaivata. Matkaan olisi nyt kuukausi.