Erittäin mielenkiintoista, kun parissa paikassa pitäisi käydä. Tarkemmin ottaen kyseessä olisi tälläinen, että tulisinkin Aasiasta Kanadan kautta kotiin.
Reitti olisi Helsinki - Peking - Quebec - Helsinki.
Pekingistä kiinnostaisi käydä myös Mongoliassa, jos tuollaisen saisi mukaan mahdutettua. En tiedä sen tarkemmin onko tälläisiä olemassa missä muodoissa, mutta kaikkeahan voi ilmeisesti kehitellä.
EDIT: Huh, näihinhän pitää ihan tosissaan tutustua. Laitoin umpimähkään päivän ja lisäsin Los Angelesin (ilman Mongoliaa) ja hinta on 1770e. Tuohan on aivan loistava hintaluokka, lopullinen hintahan varmasti voi olla alempikin, jos esimerkiksi aloittaa Lontoosta reissun.
Tuli vielä se mieleen, että mahtaakohan tuossa olla minkäänlaisia veroja mukana, ei kai tietenkään. No, tutkitaan asioita.